Krby a krbové vložky na míru

Otevřený krb vytváří nenapodobitelnou atmosféru a pohodu. Avšak s využitím krbových vložek je možné přeměnit svůj krb ve velmi efektivní zdroj tepla a zároveň si stále ponechat ten krásný pocit živoucího ohně.

Individuální řešení krbů

Co člověk to originál a to bezesporu platí i o vkusu při výběru krbu. Někteří touží po rustikálním kameném krbu na chatu, jiní hledají čisté linie a elegantní design krbu, který slouží jako vkusný doplněk moderního bytu. Z různých potřeb našich klientů výchází i různé způsoby řešení. Na výběr jsou tři varianty:

Krbové vložky teplovzdušné

U tepolovzdušných vložek slouží pro výhřev horký vzduch, který se ohřívá kolem tělesa krbové vložky a je následně rozváděn do místnosti s krbem, je však možné nainstalovat rozvody do více místností. Rozvádění horkého vzduchu může pracovat na principu komínového efektu, horký vzduch stoupá vzhůru a tlačí studený dolů. Je však také možné využít nucené cirkulace pomocí ventilátorů a tak proudění usměrňovat. U tohoto typu je nutné zvážit jaké budou na krb kladeny nároky a také typ komínu, který je k dispozici, popřípadě jeho možnosti umístění.

Teplovzdušné krbové vložky se doporučují využívat v prostorech, které se příliš často nevytápí, jelikož jejich výhřevnost je téměř okamžitá.Nicméně pokud již máte ústřední topení doporučujeme tuto varitantu kombinovat s vložkami teplovodními.

Krbové vložky teplovodní

Teplovodní krbové vložky pracují na stejném principu jako kotel na pevná paliva. Využívají se především jako sekundární zdroj tepla v kombinaci s plynovým či elektrickým kotlem. Je možné využívat k vytápění pouze krb nebo kotel ale i oba současně. Krbem můžete ohřívat užitkovou vodu i vodu v ústředním topení, nevyužité teplo je možné shromaždovat v akumulační nádrži, kde vydrží i po několik dnů. Toto řešení se doporučuje především pro trvale obývané prostory jako rodinné domy ap. roztápění celého systému sice trvá déle, ale díky vysoké tepelné akumulaci je možné využívat setrvačnosti tepla a to topením v krbu v pravidelných intervalech. Pořizovací náklady tohoto systemu jsou vyšší, avšak o to výraznější jsou výsledné úspory dokonce až 70%!

Krbové vložky kombinované

Předchozí dvě varianty krbové vložky teplovzdušné a teplovodní lze velice efektivně kombinovat a tak dosahovat optimálních výsledků při vytápění domu.

Venkovní krby, grily, udírny

Venkovní grilování bylo vždy skvělým způsobem, jak trávit čas ve společnosti přátel. Naše firma je schopná Vám na přání postavit venkovní krb vašich snů. Krb je možné kombinovat s otevřeným grilem a udírnou či obojím. Mámě pro Vás širokou škálu možností. Nabídkový katalog s aktualními cenami Vám bude předložen při setkání. Pro načerpání inspirace si můžete prohlédnout katalogy našich partnerů.
© Jaroslav Vlk
created by www.fotografikaweb.cz